Артисты: Бурмака Мария

burmaka.jpgМарія Бурмака була серед тих, завдяки кому багато в чому й виникла сучасна українська популярна музика, а окрім того її пісні, зокрема, і допомогли сформувати український контекст у тому, що прийнято називати world music.

Коли,на початку 90-тих Канадська компанія"Євшан" випустила перший компакт-диск Марії Бурмаки під назвою"Марія", він став першим в історії компакт-диском, записаним українським виконавцем (запис, зведення і мастерінг здійснюється в студії VICTOR RCI (Монреаль, Канада, звукорежисер - Білл Кінал). На цьому диску, окрім пісень з гітарним супроводом, також записані пісні, аранжовані у стилі new age. За деякий час записує і видає в Україні альбом "Лишається надія", одноіменна пісня з якого стає на певний час візиткою Марії.

У 1997році Марія приходить на телебачення і робить стрімку кар"єру телевізійної ведучої. ЇЇ телепроекти завжди викликали і викликають значний резонанс у глядячів. Вона відома за телепроектами "КІН", "Хто там", веденням ранкової програми "Чайник" в прямому ефірі каналу СТБ.

У 2000 році вийшов CD Марії Бурмаки "Знову люблю", що записувався на студії "Аркадія" звукорежисером Аркадієм Віхорєвим. Він вирізнявся від усієї музичної продукції України насамперед своїм звучанням , що його журналісти називали і етномузикою, і українською готикою. До запису Марія залучала одних із найкращих музикантів України, як то Романа Суржу(гітара), Ігоря Мельничука і Павла Крохмальова - екс-Брати Гадюкіни (бас і клавішні), Ігоря Волкова(клавішні), Роландо Тамайо(перкусії), Мирона Блошищака (флейти, най). Особливою була і презентація цього альбому : своїх найближчих друзів і представників мас-медіа Марія запросила до залу іконопису 17-18-ст. Національного художнього музею, де дала акустичний камерний концерт. До нього увійшли пісні альбому , виконані тільки під гітару. Присутні могли поєднати свої враження від попереднього прослуховування альбому із живим його звучанням в акустиці. За свідченням очевидців, це була безпрецедентна подія, що викликала відтак величезний резонанс. На подібний експеримент дотепер не зважувався ніхто із українських виконавців. Той концерт показав величезний діапазон її концертних можливостей і засвідчив, що як її виступи перед багатотисячною аудиторією, так і виступи з гітарою однакові за емоційною силою.

Кожний новий альбом Марії Бурмаки чітко окреслює певний стан внутрішнього розвитку співачки: від настроєвих нюансів до концепції звучання. Марія пише музику і слова, і сама добирає команду.

Кожен альбом відрізняться від попереднього, кожен альбом показує інакшу Марію Бурмаку. Навесні 2000 року Марія Бурмака починає збирати музикантів для створення власної групи. Починаються репетиції, склад оновлюється декілька разів, керівником групи і саунд-продюсером стає бас-гітарист Юра Пилип. Саме разом із ним віднаходиться нове звучання пісень Марії.

У 2001 році було здійснено запис і випуск альбому “МІА”.

В цьому альбомі-- 12 пісень - 12 маленьких , але драматичних історій , що були написані Марією Бурмакою, і кожна з них правдива у своїй щирості.Особливо відомими стали пісні “Чорні черешні”,”Сонцем небом,дощем”,”Я сама”. Вишукані тексти, надзвичайно красиві мелодії, "особливий" тембр голосу Марії і енергетика живого виконання, сучасна естетика та актуальність - це те , що визначає новий альбом Марії Бурмаки "МІА", на який так довго чекали слухачі.

На початку 2002 року Марія Бурмака видала різдв”яний альбом “Із янголом на плечі” –таку ж назву має одна і з заглавних пісень. Цей альбом відразу отримав гарні рецензії—а пісні з нього—як акустичні у виконанні з гітарою—“Із янголом на плечі”,”По різдві”,”Хтось із дитям удвох” так сучасні у виконанні з группою-колядки”Ой гула-гула”,”Ой у полі”,”Меланка” –звучали майже на всіх радіостанціях у новорічно-різдв”яний час.

Восени 2002 року на виходить CD електронних реміксів на пісні Марії Бурмаки під назвою

«I AM».Над треками до цього альбому працювали найпрогресивніші діджеі України –DJ Danilkin,Макс Чорний,Tomato Jaws ,Dopes of air та інші.

Сольний концерт Марії Бурмаки “МІА” відбувся у Києві 2-го листопада у залі Міжнародного центру культури та мистецтв (Жовтневий палац).

17-лютого—реліз альбому “Марія Бурмака.Live”,записаному на сольному концерті”МІА”.